Click here to view Singles / Doubles / Ladies / KO Cup / Plate

Singles Knock-out 2009/2010

First Event 10 May 2010
Second Event 7 June 2010
Finals 21 June 2010

First Event / Second Event / Finals

Singles Knock-out
Semi Final and Final

21 June 2010 - 8pm start

Cattawade Crown
01206 392800

Semi - Best of Five, Final - Best of Seven (subject to time)

<top>

Players Semi Final Final Winner
Julian Adams
John Egan
Andy Smith
John Kanaris
John Egan John Egan John Egan
Andy Smith
Julian Adams John Kanaris
John Kanaris

Draw took place on the night

Overall winner may go on to play in the Year 2010 Champion of Champions competition

Singles Knock-out
Second Event

7 June 2010 - 8pm start

3rd Round - Best of five
4th Round - Best of five
one winner from each venue

<top>

Winners Skinners
(01206) 393658
Red Lion
(01206) 298332
John Kanaris
James Garrad
Mitchell Gunfield
Phil Hempstead
Justin Bird
Mark Hynes
Julian Adams
John Barnett
Julian Adams
Winners BLC
(01206) 392506
White Hart
(01206) 392768
Justin Nicholson
Ric Brogan
Lee Bartholomew
John Egan
Andy Smith
Jason Breame
Mark Tucker
Justin Foreman-Harvey
John Egan Andy Smith

Please send results in by Friday of the competition week - NO SHEET, NO NEXT ROUND

Draw took place at The White Hart on 25 May 2010

Singles Knock-out - First Event

10 May 2010 - 8pm Start

1st and 2nd rounds - Best of three
Two winners from each venue

<top>

Winners Brantham Leisure Centre
(01206) 392506
Cattawade Crown
(01206) 392800
Carriers Arms
(01206) 298392
Richard Cross (Hustlers)
D Gillings (Red Lion B)
Shaun Matthews (Red Lion A)
Justin Nicholson (Catt Crown A)
C Thaiss (Skinners A)
J Cooper (White Hart)
Mitchell Gunfield (BLC)
Matt Game (Catt Crown B)
Justin Foreman-Harvey (Red Lion A)
Richard Judson (Marlborough Head)
C Cooper (White Hart)
Conrad Bronson (Catt Crown B)
Jay Bearder (MSC B)
James Garrad (Catt Crown B)
Julie Nicholson (Catt Crown A)
Ric Brogan (Red Lion A)
Mark Hynes (Catt Crown A)
Darren Hamlin (MSC B)
Tony Chopping (BLC)
Simon Carter (White Hart)
Jeff Nicholson (Catt Crown A)
Justin Nicholson (Catt Crown A)
Michell Gunfield (BLC)
Justin Foreman-Harvey (Red Lion A)
James Garrad (Catt Crown B
Ric Brogan (Red Lion A)
Mark Hynes (Catt Crown A)
Winners Marlborough Head
(01206) 323250
Mistley Social Club
(01206) 392714
Red Lion
(01206) 298332
Mark Elkin (Skinners B)
Gary Bonner (Hustlers)
Keith Hill (Skinners B)
Mark Tucker (Marlborough Head
Geoff Hawes (Skinners B)
Mick O'Brien (Catt Crown B)
Jason Breame (Catt Crown A)
Justin Bird (Marlborough Head)
Mick Bird (Marlborough Head)
Stuart Simmonds (BLC)
Jack Tompkins (Skinners B)
John Barnett (Hustlers)
Dale Smith (MSC B)
Paul Bowers (Catt Crown B)
Lee Bartholomew (Marlborough Head)
Steve Knights (Red Lion B)
Andy Smith (Hustlers)
Mark Gunfield (BLC)
Adam Smith (White Hart)
Mark Tucker (Marlborough Head)
Jason Breame (Catt Crown A)
Justin Bird (Marlborough Head)
John Barnett (Hustlers)
Lee Bartholomew (Marlborough Head)
Andy Smith (Hustlers)
Winners Skinners
(01206) 393658
White Hart
(01206) 392768
James Head (Red Lion A)
Ian Edge (Skinners B)
Sam Forrester (Skinners A)
Julian Adams (Catt Crown A)
Miles Wilson (Marlborough Head)
Phil Hempstead (Red Lion A)
Mick Deery (Skinners B)
Mark Jarvis (Catt Crown A)
Lee O'Kane (MSC B)
John Kanaris (Catt Crown B)
Neil Head (Red Lion A)
John Egan (Hustlers)
Julian Adams (Catt Crown A)
Phil Hempstead (Red Lion A)
John Kanaris (Catt Crown B)
John Egan (Hustlers)

Please send results in by Friday of the competition week - NO SHEET, NO 2nd EVENT

Draw took place at The Cattawade Crown on 25 March 2010

<top>


Comments etc. Email webmaster@jcamaa.demon.co.uk
Revision: 1.16 Date: 3.07.10, Copyright ACES Limited 1998-2010