Click here to view Singles / Doubles / Ladies / KO Cup / Plate

Doubles Knock-out 2010/2011

First Round to be completed by 16 January 2011
Second Round to be completed by 20 February 2011
Third Round to be completed by 27 March 2011
Semi-Finals Sunday 1 May 2011
Finals Monday 23 May 2011

First Round / Second Round / Third Round / Semi-Finals / Finals

Doubles Knock-out - Finals

to be completed by Sunday 23 May 2011

Best of seven

<top>

Winners First named player is the home player
John Barnett/John Egan
(Hustlers)
4 v 1
Gary Bonner/Richard Cross
(Hustlers)
John Barnett/John Egan (Hustlers)

Contact details available via venues
Please send results in by competition deadline

Doubles Knock-out - Semi Finals

to be completed by Sunday 1 May 2011

Best of five

<top>

Winners First named player is the home player
Simon Carter/Shane Skinner
(White Hart A)
1 v 3
John Barnett/John Egan
(Hustlers)
John Barnett/John Egan
(Hustlers)
Winners Gary Bonner/Richard Cross
(Hustlers)
3 v 0
Paul Bowers/Conrad Bronson
(Cattawade Crown B)
Gary Bonner/Richard Cross
(Hustlers)

Contact details available via venues
Please send results in by competition deadline - NO SHEET, NO NEXT ROUND

Doubles Knock-out - Third Round

to be completed by Sunday 27 March 2011

Best of five

<top>

Winners First named player is the home player
John Barnett/John Egan
(Hustlers)
3 v 2
Jason Breame/Justin Nicholson
(Catt Crown A)
John Barnett/John Egan
(Hustlers)
Winners
Simon Carter/Shane Skinner
(White Hart A)
3 v 2
Mark Pegram/Graham Bryan
(Mr Pools)
Simon Carter/Shane Skinner
(White Hart A)
Winners
Paul Bowers/Conrad Bronson
(Catt Crown B)
3 v 1
Jim Pearce/Chris Mason
(Catt Crown A)
Paul Bowers/Conrad Bronson
(Catt Crown B)
Winners
Lol Thompson/Charlie Thompson
(Mr Pools)
1 v 3
Gary Bonner/Richard Cross
(Hustlers)
Gary Bonner/Richard Cross
(Hustlers)

Contact details available via venues
Please send results in by competition deadline - NO SHEET, NO NEXT ROUND

Draw took place at The White Hart on Tuesday 22 February 2011

<top>

-->

Doubles Knock-out - Second Round

to be completed by Sunday 20 February 2011

Best of five

<top>

Winners First named player is the home player
Jason Breame/Justin Nicholson
(Catt Crown A)
3v2
Mark Gunfield/Stuart Simmonds
(White Hart B)
Jim Pearce/Chris Mason
(Catt Crown A)
3v1
John Bird/Sam Forrester
(Skinners A)
Paul Bowers/Conrad Bronson
(Catt Crown B)
3v0
Ian Chatten/Martin Cunnanon
(Mr Pools)
Jason Breame/Justin Nicholson
(Catt Crown A)
Jim Pearce/Chris Mason
(Catt Crown A)
Paul Bowers/Conrad Bronson
(Catt Crown B)
Winners
Julian Adams/Val Adams
(Catt Crown A)
0v3
Mark Pegram/Graham Bryan
(Mr Pools)
Simon Carter/Shane Skinner
(White Hart A)
3v0
Steve Knights/James Blomfield
(Red Lion B)
Lol Thompson/Charlie Thompson
(Mr Pools)
3v1
Matt Hawkins/Dave Jones
(Mr Pools)
Mark Pegram/Graham Bryan
(Mr Pools)
Simon Carter/Shane Skinner
(White Hart A)
Lol Thompson/Charlie Thompson
(Mr Pools)
Winners
Gary Bonner/Richard Cross
(Hustlers)
3v1
James Head/Neil Head
(Red Lion A)
Justin Harvey/Shaun Matthews
(Red Lion A)
2v3
John Barnett/John Egan
(Hustlers)
Gary Bonner/Richard Cross
(Hustlers)
John Barnett/John Egan
(Hustlers)

Contact details available via venues
Please send results in by competition deadline - NO SHEET, NO NEXT ROUND

Draw took place at The Carriers Arms on 23 November 2010

<top>

Doubles Knock-out - First Round

to be completed by Sunday 16 January 2011

Best of five

<top>

Winners First named player is the home player
Julian Adams/Val Adams
(Catt Crown A)
3v1
John Kanaris/Matt Game
(Catt Crown B)
Mark Pegram/Graham Bryan
(Mr Pools)
3v0
Mick O'Brien/James O'Brien
(Catt Crown B)
D Sage/S Lilly
(White Hart A)
0v3
Simon Carter/Shane Skinner
(White Hart A)
Julian Adams/Val Adams
(Catt Crown A)
Mark Pegram/Graham Bryan
(Mr Pools)
Simon Carter/Shane Skinner
(White Hart A)
Winners
Steve Knights/James Blomfield
(Red Lion B)
3v2
Pete Gentry/Andy Smith
(Hustlers)
Jeff Nicholson/Mark Hynes
(Catt Crown A/White Hart A)
2v3
Lol Thompson/Charlie Thompson
(Mr Pools)
Matt Hawkins/Dave Jones
(Mr Pools)
3v2
James Garrad/Steve Noakes
(Catt Crown B)
Steve Knights/James Blomfield
(Red Lion B)
Lol Thompson/Charlie Thompson
(Mr Pools)
Matt Hawkins/Dave Jones
(Mr Pools)
Winners
Gary Bonner/Richard Cross
(Hustlers)
3v1
Mick Dearling/Andy Cook
(Hustlers)
James Head/Neil Head
(Red Lion A)
3v1
Ric Brogan/Dave Baksh
(Red Lion A)
Justin Harvey/Shaun Matthews
(Red Lion A)
3v0
Sue Gunfield/Lianne Simmonds
(White Hart B)
Gary Bonner/Richard Cross
(Hustlers)
James Head/Neil Head
(Red Lion A)
Justin Harvey/Shaun Matthews
(Red Lion A)
Winners
John Barnett/John Egan
(Hustlers)
3v0
Mitchell Gunfield/Tony Chopping
(White Hart B)
John Barnett/John Egan
(Hustlers)

Contact details available via venues
Please send results in by competition deadline - NO SHEET, NO NEXT ROUND

Draw took place at The Carriers Arms on 23 November 2010

<top>


Comments etc. Email webmaster@jcamaa.demon.co.uk
Revision: 1.20 Date: 24.06.11, Copyright ACES Limited 1998-2011