Click here to view Singles / Doubles / Ladies / KO Cup / Plate

Doubles Knock-out 2009/2010

First Event 17 May 2010
Second Event 14 June 2010
Final 28 June 2010

Doubles Knock-out
Finals

- 8pm start

Best of Seven

<top>

Skinners
01206 393658
John Kanaris/James Garrad
John Egan/Andy Cook
Winner
Runner up
John Egan/Andy Cook
John Kanaris/James Garrad

Doubles Knock-out
Second Event

14 June 2010 - 8pm start

Quarter finals - best of five
Semi finals - best of five
one winner from each venue

<top>

Winners Cattawade Crown
(01206) 392800
White Hart
(01206) 392768
Andy Cook/John Egan
Richard Cross/John Barnett
A Hull/Richard Kenny
Phil Hempstead/James Head
Mark Gunfield/Stuart Simmonds
Justin Nicholson/Jason Breame
Justin Foreman-Harvey/Hugh Prior
John Kanaris/James Garrad
Andy Cook/John Egan John Kanaris/James Garrad

Please send results in by Friday of the competition week - NO SHEET, NO NEXT ROUND

Draw took place at The White Hart on 25 May 2010

Doubles Knock-out - First Event

17 May 2010 - 8pm Start

1st and 2nd Rounds - best of three
ONE winner from each venue

<top>

Winners Brantham Leisure Centre
(01206) 392506
Cattawade Crown
(01206) 392800
Carriers Arms
(01206) 298392
Richard Cross/John Barnett (Hustlers)
Lee O'Kane/Jason Bearder (MSC B)
Julian and Val Adams (Cattawade Crown A)
Mick Bird/Mark Tucker (Marlborough Head)
Ric Brogan/Dave Baksh (Red Lion A)
Andy Cook/John Egan (Hustlers)
Dale Smith/Darren Hamlin (MSC B)
S Sparrow/D Whykes (Catt Crown B)
S Robertson/N Leveridge (Marlborough Head)
Mitchell Gunfield/Tony Chopping (BLC)
Justin Foreman-Harvey/Hugh Prior (Red Lion A)
Steve Knights/Ian Buck (Red Lion B)
Richard Cross/John Barnett Andy Cook/John Egan Justin Foreman-Harvey/Hugh Prior
Winners Marlborough Head
(01206) 323250
Mistley Social Club
(01206) 392714
Red Lion
(01206) 298332
A Hull/Richard Kenny (Red Lion B)
C Cooper/J Cooper (White Hart)
Simon Carter/Shane Skinner (White Hart)
Lianne Simmonds/Sue Gunfield (BLC)
Phil Hempstead/James Head (Red Lion A)
Justin Bird/Lee Bartholomew (Marlborough Head)
Jeff Nicholson/Mark Hynes (Catt Crown A)
Neil Head/Shaun Matthews (Red Lion A)
Conrad Bronson/Paul Bowers (Catt Crown B)
Sam Forrester/John Bird (Skinners A)
Richard Judson/Miles Wilson (Marlborough Head)
Justin Nicholson/Jason Breame (Catt Crown A)
A Hull/Richard Kenny Phil Hempstead/James Head Justin Nicholson/Jason Breame
Winners Skinners
(01206) 393658
White Hart
(01206) 392768
Matt Game/Mick O'Brien (Catt Crown B)
S Lilly/D Sage (White Hart)
John Kanaris/James Garrad (Catt Crown B)
Mark Gunfield/Stuart Simmonds (BLC)
Mick Waring/Robert Spencer (Skinners A)
Andy Smith/Pete Gentry (Hustlers)
John Kanaris/James Garrad Mark Gunfield/Stuart Simmonds

Please send results in by Wednesday of the competition week - NO SHEET, NO NEXT ROUND

Draw took place at The Cattawade Crown on 25 March 2010

<top>


Comments etc. Email webmaster@jcamaa.demon.co.uk
Revision: 1.15 Date: 03.07.10, Copyright ACES Limited 1998-2010